روابط عمومی

 

حوزه روابط‌عمومی

روابط‌عمومی به عنوان آیینه تمام نمای سازمان در جایگاه دریافت و انتقال اطلاعات می‌تواند با ایجاد ارتباط دوسویه بین سازمان و مخاطب نسبت به ایجاد حسن تفاهم، حسن رابطه متقابل، ایفای نقش نماید. روابط عمومی است که می‌تواند پل ارتباطی مردم و سازمان را به خوبی تسهیل نماید و موجب رشد و بالندگی آن گردد. روابط‌عمومی وکیل مدافع سازمان در بیرون و مدعی‌العموم در داخل سازمان است.

 

از جمله وظایف دیگر روابط‌عمومی

 1. جمع‌آوری و تمرکز اطلاعات و اخبار مربوط به فعالیت‌ها، اقدامات، طرح‌ها و برنامه‌های دانشگاه به منظور تنظیم سیاست‌های خبری، تبلیغاتی و اجرای طرح‌های انتشاراتی جهت آگاه‌ساختن اذهان عمومی از پیشرفت‌ها و فعالیت‌های دانشگاه از طریق ارتباط مستمر با جراید و رسانه‌های گروهی و مطالب منتشره در وسایل ارتباط جمعی مربوط به مؤسسه.

 2. فراهم‌آوردن حسن ارتباط متقابل بین مردم و مسئولین دانشگاه از طریق برگزاری مصاحبه با رسانه‌های گروهی و ملاقات‌ها و بازدیدها و برپائی سخنرانی‌ها.

 3. برقراری ارتباط با دفاتر روابط‌عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی کشور به منظور آگاهی از برنامه‌های علمی و آموزشی و سمینارها و کنفرانس‌های آنان و ایجاد سایر هماهنگی‌های لازم.

 4. ایجاد حسن رابطه بین کارکنان و مسئولین دانشگاه.

 5. تهیه و تدوین اخبار، بیانیه‌ها، اطلاعیه‌ها، آگهی‌ها و پیام‌های دانشگاه و ترتیب نشر و انعکاس آنان در رسانه‌های گروهی.

 6. پیگیری انجام به موقع وعده‌های مسئولین دانشگاه به منظور انعکاس نتایج بدست آمده در داخل و خارج از دانشگاه.

 7. بررسی مطالب منتشر شده در رسانه‌های گروهی و مجامع عمومی در رابطه با فعالیت‌های دانشگاه به منظور اطلاع، انعکاس و پاسخگوئی در صورت لزوم.

 8. انعکاس فعالیت‌ها، برنامه‌ها و طرح‌های دانشگاه به مردم از طریق برپائی نمایشگاه عکس، اسلاید، فیلم فعالیت‌های دانشگاه و ایجاد آرشیو سمعی و بصری.

 

راه‌های ارتباط با روابط‌عمومی
 

     1. تلفن تماس  37779935-031

     2. آدرس ایمیل  pr@daneshpajoohan.ac.ir

     3. برای ارتباط بیشتر با روابط‌عمومی از اینجا وارد شوید.

 
 
 
تاریخ به روز رسانی: 1401/02/10
تعداد بازدید: 10285
Powered by DorsaPortal