خوابگاه‌ها
 
 
امور رفاهی دانشجویان - خوابگاه دختران و پسران
 

خوابگاه از امکانات رفاهی دانشگاه محسوب می‌‌شود که دانشجو طبق ضوابط و شرایط تعیین شده به صورت فردی یا گروهی قسمتی از اوقات فراغت واستراحت خود را در آنجا بسر می‌برد و به هنگام سکونت ضمن رعایت حقوق دیگران و مقررات خوابگاه‌ها از امکانات فرهنگی، فوق برنامه، ورزشی، معیشتی و خدماتی در حدود امکانات دانشگاه استفاده می‎نماید.

مسؤلیت اداره خوابگاه‌ها، حفظ اموال، اماکن، تأسیسات و اجرای مقررات عمومی خوابگاه‌ها بر عهده اداره امور خوابگاه‌ها در حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه است. نظارت بر رعایت قوانین و مقررات عمومی، اخلاقی و انضباطی خوابگاه‌ها و استفاده صحیح از خوابگاه‌ها از دیگر وظایف اداره امور خوابگاه‌ها محسوب می‌شود.

دانشجویان بهره‌مند از خوابگاه‌های دانشجویی متعهد می‌باشند که پس از پایان هر سال تحصیلی، خوابگاه محل سکونت دوران دانشجویی را تخلیه نمایند. در غیر اینصورت از زمان استنکاف موظف به پرداخت ده برابر اجاره‌بها به طور یکجا خواهند بود.
یک روز بعد از دفاع از پایان نامه در مدت سکونت در ترم مجاز، سکونت دانشجو لغو و در صورت عدم تخلیه و تحویل خوابگاه هزینه آن ده برابر محاسبه می‌گردد.
طبق ضوابط و مقررات صندوق رفاه وزارت علوم و تحقیقات و فناوری اقامت مهمان درخوابگاه درشب مجاز نمی‌باشد.
دانشجویانی که در هر مقطع از سال نیاز به استفاده از خوابگاه نداشته باشند (فرصت مطالعاتی، مرخصی تحصیلی، اخراج، درمان پزشکی، انصراف و غیره ....) لازم است با مراجعه به اداره خوابگاه‌ها اقدام به تسویه و تحویل خوابگاه نمایند.

مخالفت با سکونت دانشجویی که از سوی مسئولین خوابگاه به اتاق یا واحد معرفی می‌شود خلاف ضوابط و مقررات اداره خوابگاه‌ها است و هزینه سکونت فرد خاطی بعلاوه هزینه تمام شده به عنوان جریمه محاسبه و خدمات رفاهی فرد قطع و موارد تخلف به مراجع ذیصلاح گزارش و رونوشت در پرونده دانشجو درج می‌گردد.

چنانچه دانشجویی به‌مدت دو هفته در واحد یا اتاق حضور نداشته باشد دیگر دانشجویان ساکن موظف هستند موضوع عدم حضور دانشجو را به اطلاع مسئول خوابگاه و یا اداره خوابگاه‌ها گزارش نمایند در صورت عدم اطلاع‌رسانی و طولانی شدن عدم حضور هزینه تمام شده آن در بین کلیه ساکنین اتاق تقسیم و هنگام تسویه‌حساب از آنان اخذ می‌گردد.

 
 
 
 
تاریخ به روز رسانی: 1401/02/10
تعداد بازدید: 8570
Powered by DorsaPortal