۱۳۹۸ سه شنبه ۳۰ مهر
منشور اخلاقی
 
خداوند رحمان و رحیم را شاکر و سپاسگزاریم که توفیق خدمت درمحیط مقدس مؤسسه آموزش عالی دانش پژوهان پیشرو را عنایت فرمود. توفیقی که علاوه بر کسب روزی حلال، خدمت به برترین‌های جامعه را نیز در بر دارد.

در این محیط مقدس برماست که به عنوان کارمندان، تمامی همت و تلاش خود را به کار گرفته تا ارزش‌های حاکم بر جامعه و مؤسسه را آنچنان که می‌بایست به منصه ظهور برسانیم.

رسالت مؤسسه، تعلیم و تربیت نیروی انسانی متعهد، متبحر و کارآمد مورد نیاز برای حفظ و ارتقاء سطح آگاهی جامعه، ارائه کلیه خدمات آموزشی در دسترس با رعایت عدالت‌اجتماعی و مشارکت مردمی با کیفیت مطلوب مطابق استانداردهای کشوری و حفظ و رعایت ارزش‌های والای انسانی و اسلامی می‌باشد. بر این اساس مؤسسه از یک‌سو مبتنی بر راهکارهای علمی و از سوی دیگر متکی بر ضوابط اخلاقی سعی در انجام وظایف محوله دارد. بویژه آنکه هدف سازمانی، خدمت به مردم می‌باشد.

علاوه بر این و بر مبنای برنامه استراتژیک مؤسسه، رضایتمندی و تکریم ارباب رجوع، تکریم ارزش‌های معنوی در محیط اداری، ایجاد درک متقابل و روحیه انتقادپذیری، پاسداری از کرامت انسانی، توسعه عدالت‌اجتماعی، ارتقاء مستمر کیفیت، ایجاد فرهنگ صرفه‌جویی و ترویج اخلاق‌اسلامی از مهم‌ترین ارزش‌های تعیین شده می‌باشند.

 

با ایمان به اراده خالق هستی و در جهت حفظ منابع ملی و پاسداری از کرامت انسانی، خود را پایبند به منشور اخلاقی مؤسسه مطابق مفاد زیر می‌دانیم:

از این رو متعهد می‌شویم:
1 - با در نظر داشتن نام و یاد خدای متعال و داشتن خلوص نیت، سعه صدر، صدق در رفتار و گفتار، شعائر اسلامی را سرلوحه کارهای خود قرار داده و در راستای سلامت اداری محیط کاری خود کوشا باشیم.
2 - در جهت توسعه همه جانبه و پایدار مؤسسه قدم برداشته و در تقویت غرور ملی و ارزشی کشورمان سهیم باشیم.
3 - با آگاهی از جایگاه تعلیم و تربیت در کامیابی بشر در ارتقاء این رکن اصلی رشد و بالندگی تلاش نماییم.
4 - به رعایت شأن و کرامت انسانی اساتید، همکاران، دانشجویان و ارباب رجوع متعهد و پایبند باشیم.
5 - با اعتقاد به اصل احترام متقابل، با خوشرویی، متانت و برخورد مناسب با مراجعان رفتار نماییم.
6 - با ظاهری آراسته و پوشش مناسب در محیط کار حاضر شویم.
7 - با نیت پاک و ایمان به خداوند متعال در راستای سلامت اداری محیط کاری خود کوشا باشیم.
8 - خود را امانت‌دار و رازدار مراجعان دانسته و از افشای اسناد، مدارک و اطلاعات شخصی اساتید، دانشجویان و همکاران به دیگران خودداری نماییم.
9 - در ایجاد فرهنگ صرفه‌جویی همت گماشته و از هرگونه اسراف در اموال و امکانات خودداری نموده و در حفظ و استفاده صحیح آن‌ها کوشا باشیم.
10 - در انجام وظایف نهایت دقت را کرده و با رعایت صداقت، انصاف، عدالت، ادب و نزاکت با برخوردی مشفقانه و مسئولانه به امور اساتید، دانشجویان و همکاران رسیدگی نماییم.
11 - همراه با احساس مسئولیت در برابر مؤسسه، وجدان‌کاری را که یکی از عوامل اساسی در افزایش بهره‌وری است، مد نظر داشته باشیم.
12 - در انجام امور بر اساس احترام به اصل مشارکت و رعایت سلسله مراتب اداری با همفکری در ارتقاء سطح کیفی خدمات و اصلاح روش‌های کار کوشا باشیم.
13 - با کار وتلاش مستمر و بهره‌برداری از علم مدیریت و تجربه صاحبنظران در ایجاد یک محیط سالم به دور از تبعیض، تهمت، غیبت، شایعه پراکنی و ... تلاش و کوشش نماییم.
14 - با باور و عمل به فرهنگ دینی و ملی و با تأکید بر رعایت تقوا و عدالت و اعتدال مسئولانه برای ارائه پاسخ مناسب و یا پذیرش پیشنهادها و انتقادات سازنده، نهایت تلاش و کوشش را به کار گیریم.
15 - مطابق با قوانین و ضوابط تعریف شده مؤسسه به موقع در محل کار حاضر شده و در انجام وظایف بدون اتلاف وقت کوشا باشیم.
16 - در جهت تحقق اهداف متعالی مؤسسه درکسب دانش و رشد و شکوفایی خود مجدانه تلاش­ کنیم.


اصول منشور اخلاقی را همواره مد نظر داشته و پیوسته رفتار و کردار خویش را در محیط کار با این اصول مورد سنجش قرار دهیم، به مسئولیت جمعی خود در خانواده بزرگ مؤسسه معتقد باشیم و با یاری خداوند تمام سعی و توان خود را برای عزت و سر بلندی بیش از پیش این مجموعه عظیم انسانی که حاصل سال‌ها تلاش و کار صادقانه انسان‌های بزرگ است به کار بندیم. 
تاریخ به روز رسانی: 1397/10/29
تعداد بازدید: 1067
Powered by DorsaPortal