۱۳۹۷ دوشنبه ۱ بهمن
انجمن های علمی

 

انجمن های علمی
 

انجمن‏ های علمی دانشجویی موسسۀ آموزش عالی دانش پژوهان از ابتدای تاسیس این موسسه به عنوان بخش مهم و تاثیر گذاری از چرخۀ آموزشی دانشجویان آغاز به کار نمودند. انجمن های علمی از پاییز سال 1392 به شکل تخصصی و علمی در رشته های تحصیلی به صورت جداگانه آغاز به فعالیت کرده و در حال حاضر دانشجویان علاقمند ازطریق انتخابات و تشکیل مجمع عمومی و از میان اعضاء با کسب اکثریت نسبی به عنوان شورای مدیریت انتخاب و بر اساس شرح وظائف مندرج در دستورالعمل اجرایی فعالیت خود را آغاز مینماید.

انجمن‏ های علمی دانشجویی به عنوان نهادی علمی امکان فعالیت جمعی دانشجویان علاقمند و داوطلب مشارکت در این فعالیت‏ ها را در زمینه‏ های گوناگون علمی با همراهی اساتید فراهم می‏ سازد و به عنوان نهادی که عهده ‏دار پویایی و شکوفایی استعدادها و پدیدآورنده و تقویت‏ کننده روحیه پویایی علمی و در نهایت توسعه علم که همان رسالت موسسۀ آموزش عالی می‏ باشد عمل می‏ نماید و در مسیر دستیابی به اهداف مشخص که مهم‏ترین آن ایجاد روحیه خودباوری و موفقیت اعضا فعال می ‏باشد، حرکت می‏ نماید. همچنین با هدف ایجاد نشاط علمی و تقویت آن در میان دانشجویان و حمایت از فعالیت‏ های جمعی و خود‏جوش پژوهشی و راهنمایی و مشارکت دانشجویان مستعد در جهت بالندگی علمی و فرهنگی تشکیل شده است و قصد آن از انجام این فعالیت‏ ها، کمک به دانشجویان جهت ایجاد روحیه خودباوری و اعتماد به نفس و نقش آفرینی مؤثر در زمینه تحصیلی در آینده می ‏‏باشد. همچنین عرصه فعالیت ‏های جمعی، تقویت نشاط علمی، پژوهشی و روحیه تعامل است.

دانشجویان فعال در انجمن ‏های علمی ‏ـ‏ دانشجویی ضمن آشنایی با فراز و فرود، نحوه ارتباط با سازمان‏ ها، صنایع، جامعه، ادارات و با تقویت بنیه‏ ی علمی خود با سرمایه‏ ی مهارتی و تجربه بیشتری وارد میدان خواهند شد. در حال حاضر 6 انجمن علمی دانشجویی در رشته های مختلف تحصیلی تحت نظارت و حمایت معاونت دانشجویی و فرهنگی در محورهای زیر در موسسه ی آموزش عالی دانش پژوهان فعالیت می‏ نمایند.

 
 گزیده ای از اقدامات انجمن های علمی 97
 
 
تاریخ به روز رسانی: 1397/05/29
تعداد بازدید: 351
Powered by DorsaPortal